18 Haziran 2011 Cumartesi

Tatil - Bölüm 1


İçinden gelenleri geldiği gibi yazan blog yazarınız yarından itibaren tatilde...Hatta yarın öğlen saatleri itibariyle kızgın kumlardan serin sulara atacak kendini. Şöyle koskoca bir hafta dinlenecek; bir yandan kitabını okurken bir yandan sevdiği şarkıları dinleyecek, kah limonatasını kah bailey's veya mojitosunu yudumlayacak ama bir fincan çayın tadını da asla hiçbir şeye değişmeyecek.

Mars'ın İkizler'e, Güneş'in Yengeç'e girişini Akdeniz sahillerinde kutlayacak, asıl önemlisi Yaz Gündönümünü yazlık bir mekanda karşılayacak. En uzun gündüzü en güneşli yerde geçirip tüm yıl için içini güneşle dolduracak ve şöyle bir ooh diyecek.

Döndüğünde ise gündüz feneri gibi aranızda dolanarak hepinizi çatır çatır çatlatacak.

Sizler bu arada başka blogları okuyacak, kimin içinden neler geçermiş öğrenecek, bazılarından kendinize bir pay çıkarırken bazılarını çerez niyetine tüketeceksiniz. Kiminiz işinin gücünün peşinde, kiminiz kırık kalplerin kuytularında, kiminiz yeni dilekleri için yeniayın peşinde ve 1 Temmuz'da Yengeç burcundaki son tutulmanın size neler getireceğini merak ederek bir haftayı daha bitirecek.

Döndüğümde burada olun; birbirimize anlatacak yeni öykülerimiz olsun. Ben oraları anlatayım size, siz de bana buraları... Ve sakın ha kıskanmayın bronz tenimi. Ben doğuştan bu renkteyim, özel bir formülüm yok yani ;)

Ha bir de, kızımın şiirini de aşağıda kopyalayım da olsun bitsin ve haydi tatil başlasın.

TATİL
Karneler alındı/ Hepsi 5 çıktı/ Okul bitti/ Tatil başladı.
Sevinç ve üzüntü ile / ama en çok heyecanla/ Yeni başladı!
Begüm

2 comments:

HayatVEtavla dedi ki...

İyi tatiller :)
Her, en son(ilkte olur) kulacını attığında, aklına biz gelelim :))

Aslısın dedi ki...

ohh yarasın sibelimmm, şapşalın şiire hasta oldum, duygusallığı da katmış araya ya, orasına bayıldımm

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.