11 Mayıs 2011 Çarşamba

Var mısın?Kapat gözlerini!
Elimi tut ve sadece güven bana. Seni güvenli bir biçimde gitmek istediğin yere götüreceğim. Bilmek istersen etrafta neler olduğunu, anlatacağım da sana. Hem neden görmek isteyesin ki, asıl amacın olman gereken yerde olmak, gitmen gereken yere gitmek değil mi? Hadi korkma, güven bana.
Hadi, var mısın görmemeye?


Tıka kulaklarını!
Duymayıver, ne olmuş? Kuşların cıvıltısını, dalgaların kıyıya vuruşlarını, çocukların kahkahalarını, rüzgarın uğultusunu, yağmurun camlara vuruşunu, doğanın ve insanın ezgilerini... Trafiğin gürültüsünü, dertlilerin haykırışlarını, öfke dolu bağırtıları, acı veren sözleri de duymamış olacaksın hem.
Hadi, var mısın duymamaya?


Koklamaya kalkma çiçekleri!
Deterjan alırken bile kapağını açıp koklarsın biliyorum. Hem ne gerek var durup dururken hapşırmaya güzel koku peşinde koşacağım diye. Ayrıca sadece güzel kokularla da dolu değil etraf. Çöp kutularından yayılan kokular, ter kokuları, bozulmuş yemek kokuları... İğrenç, değil mi?
Hadi, var mısın koklamamaya?

Yeni tadlar peşinde koşma!
Merak etme, karnını doyuracağım. Asla aç kalmayacaksın. İstediğin bu değil miydi? Gel, hazır bile yemeğin. İçinde metabolizmana gerekli tüm vitaminler ve mineraller var. Tadı olmayabilir ama ihtiyacın olan doymak değil miydi? Hadi var mısın tatmamaya?

Dokunma!
Uzak dur insanlardan ve eşyadan. Tenin sıcaklığını hissetmenin, kumaşın dokusunu anlamanın, ateşin yaktığını ve karın üşüttüğünü bilmenin ne anlamı var? Çek elini şimdi tüm dünyadan.
Hadi var mısın uzak durmaya?

Ne oldu, kandıramadım mı seni? Haklısın hiç de zamanı değildi buna yeltenmemin. Mayıs ayının ortasında hem de, tam da merkezde kalma zamanıyken, topraklanmak için beş duyuya ihtiyaç varken nafile bir çabaydı benimki, haklısın.

O zaman tadını çıkar zamanın.
Güzellikleri gör,
Şarkılar dinle,
Çiçekleri kokla,
Tadını çıkar bir parça çikolatanın,
Elini tut sevdiğinin.
Beş duyunun sana hissettirdiklerine bir de sağduyuyu ekle.

Dünyada olmanın, bedende olmanın, ayağını yere basmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemeye ve bir taraftan da göğe ermeye niyet et.


Hadi, var mısın?


3 comments:

HayatVEtavla dedi ki...

He valla varım.

Hakket bilmiyoruz sahip olduğumuzun nimetlerin değerini ve doymak bilmeyen bir iştahla istiyorda istiyoruz hep daha fazlasını ve çoğu zaman haketmediğimiz halde.

Sibel dedi ki...

Yazıyorum adını varım diyenler listesine Tavlacı...

HayatVEtavla dedi ki...

:)
Vazgeçtim ben yokum, bi an gaza gelip varım demişm deeee... :))))

Yaaaniii hem varım hem yoğum, canım isterse varım istemezse yokum hehehe bu iyi oldu:)

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.