2 Mayıs 2011 Pazartesi

Hızır Acil Servis


Zodyağın ilk ateş bükücüsünün ardından ilk toprak bükücü Boğa sahnelerde. Görevi – eğer kabul ederse değil, hep kabul ettiği görevdir zaten bu - Koç’un ardından onun girişimlerini olgunlaştırıp toprağa tohum ekmek. Ateş enerjisini topraklayıp sabitler ki tüm o girişken enerji realiteye dönüşebilsin. Toprağa atılan tohumların şimdi emin ellerde olduğunun ve bu güven ile yeşermeye hazırlandıklarının müjdesini verir dayanıklılığıyla.Hızır ile İlyas da bunu bilerek Mayıs ayında buluşmuşlardır yeryüzünde, kimbilir? Dileklerimizi imge haline getirip toprağa gömmemiz de bunu ispatlar niteliktedir adeta.


Hızır, ab-ı hayattan içmiş ve her bahar aramızda dolanmayı kendine görev edinmiştir. Kalbi temiz olan herkese sunar lütfunu, bir bir bulur topraktaki dileklerimizi ve nefesinden üfler. Toprak, Hızır’ın nefesiyle hava ile buluşur ve tohumlar tozlaşmaya geçerler. Üreme zamanı gelmiştir dileklerimizin ve doğum için ana rahminin suyu gerekmektedir. Bundan sonra da dileklerimizi suya atma, su kadar bol, saf ve şifa dolu olmaları için su bükücüye teslim etme zamanı gelir. Tüm bu avatarlar kendilerine bahşedilen ilahi güçle Tanrısallıklarını yansıtırlar ve dileklerimizi yedi kat göğün en üstüne taşırlar.


Ardından Güneş ışınları şeklinde tepemizden dolmaya başlar bolluk, bereket ve şifa. Şansı döner kiminin, kısmeti açılır ötekinin, iyileşecek olanların doktor ayağına gelir, cebi dolar bir diğerinin. Kimin neye ihtiyacı varsa, ne ile bütünlenmesi gerekiyorsa ve nasıl Olması gerekiyorsa O gelir ve 1 olur sonunda.


Bu sene sanki birbaşka olacak Hızır’ın gelişi. Hızır’ın İlyas’la buluşmasına eşlik edecek diğer enerjiler. Jüpiter Mars ile, Merkür Venüs ile, Jüpiter Merkür ile derken yukarıdaki tüm dostlarımız yanyana gelip öpüşüp koklaşacaklar. Hızır ile İlyas gibi onlar da buluşacaklar. Boğa’daki yeniay parlamaya başladığında ektiklerimizi biçmeden önce güzel güzel yeşerteceğiz onları, sulayıp besleyecek, en yüksek hayrımıza büyüteceğiz emellerimizi. Doğanın ritmi ile bir olduğumuzu hatırlayacağız, bir daha unutmamayı dileyerek...


Ne demişler, “Kul sıkışmadan, Hızır yetişmezmiş.”


Yetiş ya Hızır!

4 comments:

Aslısın dedi ki...

Hahaytt super haberler super yazi!

HayatVEtavla dedi ki...

İnşallah öyle olur yaw.
Nisan, koçbaşı gibi geldi yemin ediyürüm, Mayıs bereketiyle gelir inşallah, çatlamış dudaklarımıza.

Notus birüs; Şu, Hayat ve tavla yazını, ismini vererek bloğumda yayınlamak istiyorum iznin olursa.

Notus iküs; Yok! başka not yok :))

Sibel dedi ki...

ya komik tavlacı, bı dizideki adam gibi demişsin "yemin edüyürüm"ü :)))
tabii ne demek, o yazı senin sayılır. telif olayına duyduğun saygıya da teşekkür edüyürüm ayriyeten ;)
@Asli böcüğü: sana bir  gonderüyürüm ;)

Aslı Şahin dedi ki...

Paylaşımlarınızı yakından takip ediyorum . Ucuz tatil yapmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.