18 Mart 2011 Cuma

Tohum Zamanı


Demiştik ya hani, “Herşeyin bir zamanı vardır / Ekmenin zamanı, biçmenin zamanı” diye, belki de daha önce hiç olmadığı kadar bunun zamanı şimdi.

Gelirken neler getirdik heybemizde ve nelerle doldurduk bu yaşamda bakıp şimdi onları bereketli topraklara saçma zamanı.

Güneş ilkbaharı müjdelerken ve yeni bir yıla girerken doğa şimdi tohumları sevgi ile büyümeye bırakma zamanı.

Yaşamın 21 Aralık’ta Işığı doğurabilmesi için , 21 Mart’ı iyi kullanma zamanı.

Bütün bir yılın nasıl geçmesini istiyorsa içiniz, nelerle beslenmek istiyorsa ruhunuz ve sizi götürmesi gereken yere taşırken evriminiz şimdi bunları Takdir-i İlahi’ye bırakmadan önce kendi dizginlerimizi elimize alma zamanı.

Biçeceklerimizin bizi en yüksek VARLIK halimize ulaştırması için, heybemizdeki çürümüş tohumları ayıklayıp en bereketli olanlarını ekmek üzere doğru seçimler yapma zamanı.

Bir semazen gibi bir ayağımızı toprakta sabit tutarken diğeri ile tüm evreni dolaşma, her yaradılmışı sevme zamanı.

İyi ve kötünün bizim yargılarımız olduğunu, aslında herşeyin TEK ve BİR olduğunu kabullenme zamanı. Sadece iyiyi değil, kötüyü (!) de anlama ve kabul etme zamanı.

El-Kahhar ile içimizdeki ateşi yakmanın, El-Muktedir ile başarmanın ancak en sonunda El-Halim ile teslimiyetin ve tevazu göstermenin ve El-Metin en çok da içsel olarak güçlenme ve sabırla ilerleme zamanı.

Ay Dünya'ya en yakın konumundaki dolunay halleririnden birine yaklaşırken tellalların ağızlarına felaket türküleri yerleştirmesine bakmadan bunun sonsuz sevgi şarkısı olduğunu anlamanın zamanı. Dünya’nın kapılarını yepyeni bir bilinç düzeyine açarken Ay’ın ışığını yakından hissettirerek yolumuzu aydınlatmaya çabaladığını, bunun aslında felaket getiren değil müjdeci ve şifalandırıcı olduğunu bilme zamanı.

Şimdi yeni bir döngünün, yeni bir yılın başlangıcı. 21 Mart'a birkaç gün kala kutlamak istedim bu yeni başlangıcı.

Yeni yılınız kutlu olsun, tohumları nasıl atarsanız öyle biçin bu sene. Öyle olsun!

Her zamanki gibi!


0 comments:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.