3 Şubat 2011 Perşembe

Dünden Sonra, Yarından ÖnceAklımız geçtiğimiz yollarda o kadar kalmış ki, bugün neredeyiz, ne yapıyoruz bilmiyor; bugüne değer vermeyi, bugüne anlam yüklemeyi unutuyoruz. Hep dünün öğrettiklerinin ışığında yürüsek iyi ama en kötüsü geçmişin karanlık dehlizlerinde kalma hatasına düşüyor ve bu karanlığın yarattığı ürkeklik ile bugünün adımlarını atmakta zorlanıyoruz. Geçmişte yaşananları bir daha yaşama korkusuyla kapatıyoruz kendimizi, sözüm ona koruyoruz. Tam aksine kendimizi kurutuyoruz da farkında değiliz!


Çok zor değil aslında geçmişin artık uzak hatıralarla dolu bir resim albümü olarak kalması. Ufacık bir harekete bakıyor. O eski albümü kapatıp sonra da bir daha bakmamak üzere bir kutuya kaldıracaksın. Resimleri yırtıp atmalı demiyorum, birer değerli mücevher gibi saklayalım sadece. Ama bir daha dönüp aynı gerdanlığı boynumuza takmaya da kalkışmayalım. Büyük ihtimalle zinciri kararmış ve foyası çıkmış elmaslarla dolu bir gerdanlık artık o ve bundan böyle kimseyi büyülemeyecek güzelliğiyle.

Geçmiş bitmiş herşey gittiği yerde kalsın, biz gidenlere bir öpücükle birlikte el sallayalım, helalleşip sonra da yüzümüzü bu tarafa çevirelim. Çok da ileri çevirmeyelim kafamızı ama, bu sefer de yarınları hayal etmeye dalabilir ve bir rüya aleminden diğerine kayabiliriz. Gelecek zaman kipiyle konuşarak herşeyi ötelemekten, her mutluluğu koşullara bağlamaktan vazgeçmeyi gerektiriyor bu da.  Yarın, bizim düşündüğümüz gibi olmayabilir ve elimizdeki tek gerçek "şu an" aslında.

Ne düne asılı kalarak ne de yarına bel bağlayarak oluyor kısacası, ilerleme kaydedemiyor insan. Ya hatıraların ya da hayallerin esiri oluyorsun o zaman ve yine aynı hataya, "bugünü unutma" çamuruna saplanıyorsun.

Eee ne diyelim, Carpe Diem madem!

geçmiş olan dünden hiç yad etme
yarın da gelmemişken feryad etme
düşünme geleceği de geçmişi de
şimdi şen ol da yaşamı berbad etme

Ömer Hayyam

2 comments:

OsteoQueen dedi ki...

Sibel , bana LAY LAY LOM modumu hatırlattığın için teşekkürler :))

Hadi yaşamlarımızı berbat etmeyelim ..

lay lay layyyyyy

Sibel dedi ki...

hadi, hava da ne güneşli bak!
ne güzel bir gün, nefes alabildiğimiz her gün gibi :))

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.