5 Temmuz 2010 Pazartesi

Mutlu Haber


Bir arkadaşımın bebeği olacağını öğrendim az önce. Bu bebeğin gelmesi bir mucize idi çünkü birtakım sağlık engelleri nedeniyle normal şekilde bu canın dünyaya gelmesi o kadar da kolay olmayacak görünüyordu.

Evrenin dişlileri döndü, herşey yerli yerine oturdu ve biz faniler için beklenmedik ama evren için bilindik şey dünya sahnesinde gösterdi yüzünü. Arkadaşımın bir süredir dilinden düşürmediği bolluk, bereket olumlamaları yerini buldu sanırım.

Yaşam, hediyelerini bazen gizemli şekillerde verir. İlk aldığınızda öyle çok da hoşlanacağınız bir şey olmayabilir bu ama değerini bilmek gerekir çünkü yaşam bizzat kendinden bir şey veriyordur. Bu yüzden de hediyenin en güzelidir gelen.

Bu hediyeden önce kimi zaman başka şeyleri de aldığı olabilir elinizden, kimbilir yeni gelecek hediyeye yer açmak içindir bu da. Yaşamınızdan birşeyler eksilebilir önce, birileri ölür, işler kaybedilir, yoksunluklar hissedilir. Siz kaybettiklerinize üzülürsünüz önce ama bilesiniz ki kazanma zamanı çok yakındır. Artık kutlama daha keyif verecektir çünkü kaybetmeden kazanmanın ne demek olduğunu bilemez insan çoğu zaman.

***

Başka alanlarda da bolluk seninle olsun arkideşim,


Bu, sana bir hediyedir doğum gününle gelen! Tüm diğer hediyelerden, tiramisu üstünde üflediğin mumdan, hiç beklemediğin bir anda çalan “Happy birthday!” şarkısından daha kıymetlidir hem de! Özen ister, fedakarlık ister bol bol ama boşuna değildir, tüm bu “feda” etmelerin sonunda büyük bir “kâr” vardır: dünyanın en büyük sevgisi!


Al bu hediyeyi ve şükret sana bahşedilenler için.

Sana eşlik ediyoruz buradan: “Hoşgeldin melek, sefalar getirdin!”

2 comments:

HayatVEtavla dedi ki...

O bebek şimdi bir yaşını bitirmek üzeredir yaşıyorsa :) Errrkekkk miydi :)))

Sibel dedi ki...

iyi hesapla! 9 ay hamilelik var...

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails

.